Op de Zuidermeerdijk in Urk deed de dierenambulance maandag een schokkende vondst: twee gewonde lammetjes en een dood lammetje werden gevonden. De dieren zijn waarschijnlijk aangereden door een crossmotor.
De dierenambulance kreeg in de middag een melding, inclusief twee foto’s van de dieren. Na het zien van het beeldmateriaal kwamen de medewerkers meteen in actie; zij troffen op de dijk de dieren in een vreselijke toestand aan.
,,Schandalig’’, schrijft Dierenambulance Noordoostpolder op Facebook. Vermoedelijk zijn de beestjes in de nacht van zondag op maandag aangereden. Een lammetje heeft het niet overleefd, de andere twee zijn zwaar toegetakeld.
Crossmotorraces
Meerdere getuigen laten weten dat de dieren waarschijnlijk zijn aangereden door crossmotoren. Deze weg zou vaak gebruikt worden voor races.
,,Het gaat hier om dierenmishandeling’’, zegt Dierenambulance Noordoostpolder. ,,Wij zijn naar de politie gestapt.’’ Agenten gaan vanaf nu in het gebied surveilleren.
Via Facebook roept de dierenambulance ooggetuigen op zich bij de politie of de dierenambulance te melden.